Jak připravit zahradní stroje na zimu?

Léto už je za námi a zima se blíží. Jak na ní připravit i zahradní stroje, jakou jsou naši věrní pomocníci zahradní sekačky a motorové pily?

V první řadě je důležitá čistota. Jakýkoliv stroj by měl být čistý a to nejen před tím než jej zazimujeme. Čistíme-li jakýkoliv zahradní stroj po každém použití, prodlouží se životnost a funkčnost stroje o několik let. Na čištění by se ale neměla používat voda. Voda může způsobit tlení zbytků a nečistot uvnitř, to může způsobit horší startování nebo jiné závady.

Důležité je při údržbě myslet na to jaký pohon daný stroj má. Nejednoduchá údržba je u elektrického stroje, napájeného z elektrické sítě. Ten stačí jen odpojit ze sítě. Horší je to u akumulátorů. Akomulátor je potřeba ze stroje vyjmout, naplno nabít a nechat ji nejlépe v místnosti s běžnou pokojovou teplotou, aby byl v co nejpřirozenějším prostředí. Mráz baterii rozhodně nesvědčí. U motorových strojů je důležité vyprázdnit nádržku. Pokud po posledním použití zůstane v nádrži benzín, je dobré nechat stroj běžet chvilku naprázdno, dokud se motor sám od sebe nezastaví.

Nakonec je důležité stroj uložit na suché a bezprašné místo. Stroj by navíc měl být v přirozené poloze. Pokud je stroj napájen pomoci akumulátoru neměli bychom ho nechávat na mrazu. Jen tak budeme stroj bez problému použít i na jaře.

Zdroj: http://www.lepebydlet.cz/jak-pripravit-zahradni-stroje-na-zimu

Talk to your physician about just how long you need to proceed getting this medicine if you could look here getting finasteride with this specific medication to deal with signs of BPH.