Bazénové vysavače

I přes nejlepší péči je v každém bazénu po čase špína, ať už na dně nebo na stěnách. Na trhu naštěstí už spoustu let existují bazénové vysavače mnoha typů. Zde platí, čím víc peněz vysavač stojí, tím více času Vám usnadní.
Ruční a poloautomatické bazénové vysavače lze koupit už od dvou stovek, vysavač se napojí na filtrační jednotku a vysává s vodou i nečistoty ze dna a stěn, zabere to ale Váš drahocenný čas.
Na trhu jsou ale i automatické vysavače, které mají motor, filtr a sběrnou nádobu a vyčistí dno i stěny bazénu, bez toho aby jste se o něj museli starat. Pracují tak podobně jako již v domácnostech běžné robotické vysavače nebo čím dál oblíbenější robotické sekačky.
Vysavač stačí pouze vložit do vody a můžete klidně odjet pryč a vysavač bazén díky řídící jednotce uklidí. Dobu čištění je možné i naprogramovat, některé modely obsahují dokonce dálkové ovládání, pomocí kterého je možné vysavač navést v jinak čistém bazénu na konkrétní nečistotu.
S kartušovou filtrací je ale bazénový vysavač zbytečný, na takový výkon není dimenzovaný. Je tedy vhodné raději kartušovou filtraci vyměnit za pískovou, která se dá v nejlevnější variantě pořídit již od dvou tisíc korun, ušetříte si tak mnoho starostí.