Jak na rizikové kácení stromů v Brně

Pokud je nutné pokácet stromy v rizikovém terénu, vždy se vyplatí oslovit pro tuto práci odborníky. Jedná se většinou o kácení a prořezávání stromů v nepřístupném terénu a v blízkosti budov.

Pokud je možné stromy pokácet bez rizika poškození místa dopadu, může se strom pokácet ze země. Strom se nasměruje na určené místo dopadu díky lanům. V místech, kde není možné nechat spadnout strom přímo na cestu, je nutné využít horolezeckou techniku. Odborníci z firmy provedou kácení z koruny stromu, nejdříve najdou větve na ořez a poté je lany spustí dolů. Jestliže není možné ořez uskutečnit touto cestou, je možné vypomoci si vysokozdvižnou technikou k bezpečnému kácení. Na některé kácení stromů na soukromém pozemku je nutné opatřit si povolení ke kácení, které se podává na obecním úřadu na oddělení ochrany přírody. Pro pokácení stromu na veřejnosti se musí vyřídit povolení v každém případě.

Odborníci na kácení stromů se věnují mnoha aspektům své práce, od bezpečnostního řezu, přes zdravotní řez, nebo redukční řez strom. Pro bezpečnostní řez je nutné se rozhodnout v případě, kdy jsou na něm poškozené větve, nebezpečné pro okolí stromu. Také zdravotní řez, kdy se odstraní nadbytečné větve, má bezpečnostní smysl. Je nutné uskutečnit jej v období jarních a letních měsíců. Pokud jde o redukční řez, ten se provádí z důvodu, kdy jsou stromy příliš rozrostlé v komunikacích, u elektrických vedení a v těsném sousedství domů.

Jestliže hledáte odborníky na kácení stromů v Brně, obraťte se na naši firmu ZAHRADNICKÁ FIRMA SKOUPÝ. Máme bohaté zkušenosti s úpravou stromů a jejich okolím a poskytneme Vám veškeré naše rady a tipy. Přímo na místě s Vámi probereme možnosti úpravy větví a celých stromů a navrhneme nejlepší řešení konkrétní situace. Poradíme Vám také, jak vyřídit nutné povolení ke kácení a jakým způsobem zrealizovat následné úpravy stromů i celého pozemku.