Kousek stínu

Kousek stínu, to je přání každého v horkých letních dnech a slunečník nám jej dopřeje. Na toho pomocníka je spolehnutí i spustí-li se déšť.
Na trhu je velké množství slunečníků a není lehké mezi tou spoustou vybrat ten pravý kvalitní slunečník na zahradu. Slunečníky se liší nejen kvalitou, ale i velikostí (ty větší se pohybují v rozměru 4 x 4 m), tvarem (kulatý, čtvercový, obdélníkový, víceúhelníkový), materiálem (nejlépe nemačkavá a nepromokavá látka) a samozřejmě cenou, která se může pohybovat v řádech několika stovek až po desetitisíce až statisíce.
U ceny platí, že je lepší si připlatit za kvalitní, technicky dobře vyrobený slunečník, který se bude snadno ovládat, přesunovat z místa na místo a bude designově povedený. Jinak hrozí zrezivělé spoje, vybledlá látka a prověšení.
Zásadní je i výběr stojanu. Vybereme-li kvalitní slunečník ale stojan vybereme nekvalitní, nebo si stojan vyrobíme sami, může se stát, že se slunečník pádem poškodí nebo nás dokonce zraní. Správný stojan odpovídá kilogramové zátěži slunečníku a průměru jeho tyče, což jsou parametry, které snadno vyčteme na výrobku. Důležité je myslet taky na manipulovatelnost se stojanem. Zvláště ženy ocení, pokud jsou na stojanu kolečka, nebo alespoň úchyty.

Pevná konstrukce slunečníku, kvalitní potahová látka a stabilní stojan jsou tři základní prvky, díky nimž je slunečník bezpečný a slouží mnoho let ať při dešti nebo v těch největších vedrech.
Zdroj:http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/371018-na-kvalitni-slunecnik-je-spolehnuti-