Příslušenství bazénu

Investice do bazénu bohužel jeho koupí nekončí. Společně s ním by měl být samozřejmostí nákup několika druhů příslušenství, které při letních vodních radovánkách dozajista oceníte. Kromě schůdků, bez kterých se obejdete opravdu těžko, k nim patří například krycí plachta, čistící filtrace, síťka na výlov povrchových nečistot nebo podvodní vysavač.

Výběr příslušenství pro venkovní bazény je opravdu bohatý, je proto třeba zvážit, co všechno při užívání bazénu opravdu upotřebíme, případně možnost, zda nelze pořídit výhodnější variantu. Například při koupi krycí plachty na bazén se nabízí varianta solární plachty, která nejen že bazén kryje, ale zároveň i kumuluje teplo ze slunečního záření a ohřívá tak vodu v bazénu.

Pokud se vám na zahradě skví bazén zapuštěný, krycí plachta je potřebná také, můžete ji ovšem nahradit zastřešením, díky kterému se budete moci koupat například i v dešti a nebudete se muset obávat mušek, pylu nebo spadaného listí, které by hyzdilo vodní hladinu. Jedinou nevýhodou zastřešení bazénu je poměrně vysoká cena a nutnost složitější a delší montáže.

Nemělo by se zapomínat také na filtraci, u které zohledňujeme velikost a objem našeho bazénu. Pro menší rodinný bazén zvolíme kartušovou filtraci, která se také nachází ve finančně dostupnější kategorii. Pro velké bazény je určena filtrace písková.

Pokud jste v požadavcích na svůj bazén opravdu nároční, trh nabízí i bazénové příslušenství pro opravdové bazénové gurmány. Můžete vybírat z protiproudů, tepelných čerpadel nebo solárních sprch.