Skleník je trendy

Skleník najdeme skoro na každé zahradě u babičky. U moderních nových novostaveb většinou chybí, ale to se už mění. Skleník je moderním prvkem zahrady. Na našem trhu jsou dnes skleníky nejrůznějších tvarů, provedení, materiálů a samozřejmě cen. Vybrat si ten pravý skleník na zahradu není vůbec snadné.

Asi nejdelší životnost mají skleníky s lakovanou konstrukcí. Barvu laku lze přizpůsobit barvě fasády, tak aby i skleník ladil s domem. Skleník je možné opatřit různými doplňky od bezpečnostních kalených skel přes prodloužené dveře až po okapy.

Pokud toužíte spíše po lehčí konstrukci, jsou vhodnou volbou hliníkové skleníky, robustní pozinkované, jednodušší HOBBY a další.

Skleník je vhodné doplnit o různé police nebo pěstební stůl. Vše musí být dostatečně robustní a pevné. Zajímavé řešení poskytuje výplň z kaleného bezpečnostního skla se vzorem. Taková police totiž téměř nestíní rostlinám umístěným pod ní. V létě pak jistě oceníte automatický otvírač skleníkových oken.

Je na Vás, který skleník si vyberete, ať už si vyberete kterýkoliv typ, jistě Vám na dlouho vydrží. Díky skleníku si můžete vypěstovat chutnou zdravou zeleninu na Vaši zahrádce již brzo na jaře.

Zdroj: http://www.zivotnistyl.cz/clanky/zahrada/2628/sklenik-je-trendy.html