Venkovní osvětlení

Letní večery na zahradě či terase pouze za svitu měsíce jsou sice romantické, ale měsíční světlo na dlouhou dobu nevystačí. Řešením je externí osvětlení. Pomocí správného osvětlení, pohodlného sezení a vhodných doplňků, lze vytvořit na zahradě nebo terase útulné a příjemné místo pro relaxaci s rodinou či přáteli.
V dnešní době jsou k osvětlení exteriéru v hojné míře využívané svíčky, ty jsou sice krásné, ale hrozí nebezpečí požáru či popálení. Lepší je využívat LED svíčky, které jsou bezpečné a pokud se umístí například do lucerny či lampionu, tak rozdíl nikdo nepozná.
Optimální variantou pro osvětlení zahrady, balkónu nebo terasy jsou LED pásky, které jsou nejen funkční, ale plní i estetickou funkci. Instalaci LED pásku zvládne každý, LED pásky se pouze nalepí pomocí samolepící pásky na jedné straně. LED pásky jsou navíc cenově dostupné pro každého a díky zalití do silikonu se nemusíte ani obávat když prší, že by zhasly.
Na zahradě je nejdůležitější vyznačit, jak vedou jednotlivé chodníčky a cesty, což velmi usnadní orientaci. Zajímavým dekorativním prvkem je přidání například LED solárních lampiček ke keřům, stromům a záhonkům, krásu těchto rostlin je poté možné si užít i v šeru.
Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/venkovni-osvetleni-zahrady-a-terasy-dvg-/exterier.aspx?c=A150508_115252_exterier_rez