Jak vybrat venkovní bazén?

Rozhodnutí o pořízení bazénu už padlo, teď jste ale zavaleni propagačními letáčky, špatně se orientujete v jednotlivých variantách venkovních bazénů a zkrátka nevíte, co si počít. Jak vybrat ten správný typ bazénu, který vám bude vyhovovat ve všech ohledech?

V první řadě je třeba si ujasnit, co všechno od bazénu očekáváte. Jak často se budete koupat? Máte menší, nebo spíš odrostlé děti? Nevadí vám, když bude bazén rozložený i přes zimu? Myslete do budoucna, děti brzy vyrostou, nebo budete chtít kompletně předělat architekturu vaší zahrady, ale ouha – překáží vám zapuštěný bazén, který jste před pár lety dlouze budovali.

Dalším hlediskem je finanční dostupnost jednotlivých typů, která často bývá závislá i na kvalitě a životnosti. Nejlevnějším typem je bazén nafukovací, často bez podpěr, který se ideálně hodí pro děti. Díky měkkým stěnám je bezpečný, sice nevydrží dvacet let, ale pokud je určen primárně pro děti, není to na závadu.

Pro rekreační koupání se hodí bazény s pevnou konstrukcí. Pokud nechcete zapuštěný bazén, ale občas se potřebujete v létě zchladit, sáhněte právě po nich. Hodí se i pro větší děti, ovšem příliš si v něm nezaplavete.

Pokud od bazénu neočekáváte jen příjemné osvěžení, ale chcete si i zaplavat, zřejmě zvolíte zapuštěný bazén větších rozměrů. Ten představuje nejdražší variantu, na jeho stavbu dokonce potřebujete stavební povolení. Musíte také počítat s tím, že vykopání základů a náročná stavba zabere více času. Těšit se z něj však budete moci desítky let.