Zastřešení bazénů

Zahradu vám zdobí zbrusu nový venkovní bazéna vy se už nemůžete dočkat slunce a letních měsíců, kdy si konečně budete moci dopřát relaxaci a tak příjemné osvěžení přímo před vaším domem. I když bývá léto často zárukou pěkného počasí, musíme počítat i s výjimkami. Obloha je zamračená, občas přijde letní deštík nebo bouřky a i když je teplo, bazény zůstávají nepoužité. Proč si ale neprodloužit sezónu koupání a stát se nezávislým na počasí?

Právě toto zjednodušení a zdokonalení nabízí bazénové příslušenství – zastřešení bazénu. Nejedná se jen o krycí plachtu, která by chránila hadinu bazénůpřed znečištěním a povětrnostními vlivy, nýbrž o plnohodnotné zastřešení řešené pevnou konstrukcí tak, že bazén můžete využívat i při nepřízni počasí.

Nejjednodušším a nejméně nákladným typem bazénového zastřešení je zastřešení nízké. Představuje ideální variantu pro ty, kteří nechtějí, aby zastřešení příliš vystupovalo nad horizont bazénu, ale přesto bylo možné bazén využívat. Díky nízkému profilu zastřešení lze do bazénu vstoupit a používat ho stejně jako bez zastřešení, kvůli nízkému stropu však nelze kolem bazénu volně procházet, sedět apod. Nízká varianta bazénového krytu zvyšuje bezpečnost bazénu, hygienu a zajišťuje udržení vyšší teploty vody. Na rozdíl od dalších typů zastřešení navíc nemění vzhled a charakter zahrady.

Další podobu zastřešení bazénů představuje vysoké, podchozí zastřešení. To nabízí možnost pohybovat se v okolí bazénu, pod zastřešením projde pohodlně i vyšší dospělá osoba. Navíc je možné do volného prostoru umístit i lehátka či zahradní nábytek, přístřešek tedy slouží částečně i jako jakási terasa, kterou oceníte zejména při špatném počasí, kdy se na zahradě nedá trávit volný čas. Kromě pevné varianty existuje také zastřešení přenosné, které umožňuje praktické přemístění zastřešen a jeho skladování.

Pro kruhové bazény lze pořídit zastřešení ve tvaru polokoule. Výsledný efekt nejen že je velmi pohodlný pro používání, ale navíc působí i moderně a doplňuje zahradu o zajímavý prvek.