Nafukovací bazény

Vaše děti touží po letním koupání a vám se nechce investovat statisíce do zapuštěného bazénu? Nebo jen milujete posezení u vody a nejbližší rekreační středisko je daleko? Ideální variantou pro vás je zahradní nafukovací bazén, který nabízí hned několik výhod, které dozajista oceníte.

Mezi nafukovací bazény můžeme zařadit i populární dětská brouzdaliště, která pořídíme už přibližně od stokoruny, a poslouží zejména nejmenším. Nízká hladina vody a nafukovací stěny zaručí relativní pohodlí, děti však stejně nenecháváme bez dozoru. Dětské bazénky tohoto typu vydrží pár let. Nafukovací bazény větších rozměrů už jsou výrazně kvalitnější a vlastnostmi se blíží modelům s pevnou stěnou.

Nafukovací bazén představuje nejlevnější variantu zahradních bazénu, což patří mezi jeho nesporné klady. Navíc je více než vhodný pro děti, díky jeho nafukovacím stěnám se nemusíte bát úrazů a dalších nebezpečí. Nafukovací bazény lze snadno vyfouknout a následně skladovat, montáž je mnohem snadnější než u modelů s pevnou konstrukcí. Pořizovací cena se pohybuje kolem dvou tisíců korun.

Pokud si pořídíte nafukovací venkovní bazén, musíte však počítat s vyšším rizikem protržení třívrstvého plastu. I když je velice odolný proti povětrnostním jevům nebo UV záření, bohužel je velice náchylný k mechanickému poškození. Proto je nutné počítat s nižší životností bazénu. Tu můžeme prodloužit zodpovědným čištěním a skladováním, bohužel si pro objemný balík vyfouklého bazénu musíme rezervovat docela dost místa.