Zahradní bazén

Bazén umístěný uvnitř domu u nás představuje stále ještě luxus, který si může dovolit jen málokdo. Oproti tomu zahradní bazény si vydobyly pevné místo na našich zahradách a je jich stále víc. Kdo by se nenechal zlákat výhodami a komfortem, který venkovní bazény v létě nabízí.

Kromě poměrně lákavé ceny se zahradní bazény chlubí ještě velkým množstvím rozdílných modelů, takže si každý může vybrat typ a konstrukci, který mu nejlépe vyhovuje. Pro rodiny s malými dětmi se nabízí nafukovací bazén, dále je tu bazén s pevnými plechovými nebo plastovými stěnami. Na zahradě se krásně vyjímají i zapuštěné bazény, které lze navíc zastřešit, takže lépe odolají nepřízni počasí.

Nevýhodou venkovních bazénů je omezená možnost jejich používání, což pro mnohé z nás nepředstavuje zas až takový problém. Je zkrátka nutné bazén na zimu uložit, aby nedošlo k jeho poškození. Vodních radovánek si tak můžete užívat pouze v létě. Jistou možnost představuje právě zastřešení venkovních zapuštěných bazénů, problém však neřeší úplně a ušetří vám pouze práci s demontáží.

S odolností materiálu stěn bazénu proti poškození roste i jeho cena a životnost dobře si tedy rozmyslete, co od bazénu očekáváte. Montované venkovní bazény s pláštěm z plechu není třeba na zimu rozebírat, pouze vypouštět, šetří tedy váš čas, ovšem zabírají plochu zahrady i v zimě. Pokud jste se rozhodli pro plastový zapuštěný bazén, musíte počítat se složitou montáží a terénními úpravami zahrady.