Jak pohodlně zavlažovat zahradu

Nejen pro lidi jsou panující horké dny utrpením. Naši péči vyžaduje i zahrada, z které se bez pravidelné závlahy může v těchto úmorných vedrech stát suchá jihoamerická step. Naštěstí existuje mnoho způsobů jak zahradu zavodnit i bez přírody.

Tradiční zavlažování

Klasickým, ale nepohodlným způsobem, který zná každý je klasické zavlažování pomocí zahradní hadice nebo konví. Na velkých okrasných zahradách je ale třeba dokoupit ještě pár pomocníků, bez kterých se neobejdete. Důležité je zvolit správnou šířku rozprašovače a zvolit kvalitní pistoli s větším počtem poloh a nastavení. Klasické zavlažování je sice nejméně finančně náročné, ale úspora se hodí vždy.

Mobilní zavlažovače

Pohodlnější a finančně dostupnou variantu představují mobilní zavlažovací systémy. Nutné je věnovat čas volbě správného tvaru zavlažovače s dostatečným dosahem rozstřiku. Pozornost je důležité věnovat i dispozicím své zahrady, zejména jejímu sklonu a stinným místům. To vše Vás ochrání před zamokřením zahrady, což napomáhá růstu mechů.

Pohodlná automatika

Naprosté pohodlí získáte s automatickými zavlažovacími systémy. Nevýhodou je, že tento systém je poněkud finančně náročnější. Se správným rozmístěním systému vám ale pomohou odborníci a v budoucnu se vám díky úspornějšímu zavlažování vstupní náklady vrátí. Přestože je vhodné instalovat automatické zavlažování před výsevem trávníku, není to podmínkou.

U všech systému zavlažovaní byste ale měli myslet na to, že obzvláště v suchých a horkých dnech je nedostatek vody, proto je dobré nezalévat zbytečně. Vaše zahrada spíše ocení méně častou, ale intenzivnější zálivku.

Zdroj:http://www.magazinzahrada.cz/pece-o-travnik/jak-pohodlne-zavlazovat-zahradu.html