Jak připravit zahradní stroje na zimu?

Léto už je za námi a zima se blíží. Jak na ní připravit i zahradní stroje, jakou jsou naši věrní pomocníci zahradní sekačky a motorové pily?

V první řadě je důležitá čistota. Jakýkoliv stroj by měl být čistý a to nejen před tím než jej zazimujeme. Čistíme-li jakýkoliv zahradní stroj po každém použití, prodlouží se životnost a funkčnost stroje o několik let. Na čištění by se ale neměla používat voda. Voda může způsobit tlení zbytků a nečistot uvnitř, to může způsobit horší startování nebo jiné závady.

Důležité je při údržbě myslet na to jaký pohon daný stroj má. Nejednoduchá údržba je u elektrického stroje, napájeného z elektrické sítě. Ten stačí jen odpojit ze sítě. Horší je to u akumulátorů. Akomulátor je potřeba ze stroje vyjmout, naplno nabít a nechat ji nejlépe v místnosti s běžnou pokojovou teplotou, aby byl v co nejpřirozenějším prostředí. Mráz baterii rozhodně nesvědčí. U motorových strojů je důležité vyprázdnit nádržku. Pokud po posledním použití zůstane v nádrži benzín, je dobré nechat stroj běžet chvilku naprázdno, dokud se motor sám od sebe nezastaví.

Nakonec je důležité stroj uložit na suché a bezprašné místo. Stroj by navíc měl být v přirozené poloze. Pokud je stroj napájen pomoci akumulátoru neměli bychom ho nechávat na mrazu. Jen tak budeme stroj bez problému použít i na jaře.

Zdroj: http://www.lepebydlet.cz/jak-pripravit-zahradni-stroje-na-zimu