Jaké jsou možnosti oplocení rodinných domů?

Oplocení domu je jedním z nejdůležitějších prvků celého objektu, který plní nejednu funkci. Kromě estetické funkce, plní také úlohu ochrannou. Plot ohraničuje náš pozemek a chrání naše soukromí. Jelikož je dnes nespočet možností z čeho se oplocení vyrábí, jakou může mít výšku, barvu, a mnoho dalších aspektů, přinášíme vám přehledný výběr nejčastějších možností.

Pletivové ploty

Tento druh oplocení se řadí mezi nejlevnější dostupné varianty, které jsou taktéž nejhojněji využívané. K jejich výrobě se používá pletivo z pozinkovaného drátu. Pletivo je možné také potáhnout plastem. Hlavní výhodou je kromě cenové nenáročnosti také minimální potřeba údržby.

Kovové ploty

Tato varianta oplocení bývá poněkud dražší možností než předchozí. Na druhou stranu se mohou tyto ploty pyšnit dlouhou životností a velmi atraktivním vzhledem. Díky speciální úpravě povrchů může být životnost i padesát let.

Dřevěné ploty

Nestárnoucí klasikou je samozřejmě také dřevo, které domu dodá nádech útulnosti a domácí pohody. Jedná se o přírodní a dobře dostupný materiál, který lze sehnat v každém hobbymarketu. Nevýhodou však může být vyblednutí barvy, a tudíž potřeba jeho nátěru.

Profesionální zpracování

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv ze zmíněných druhů, svěřte výrobu i montáž profesionálům. Dosáhnete tak nejen požadovaného vzhledu, ale také plné funkčnosti a životnosti.