Křížení jezírka a bazénu spojuje to nejlepší z obou

Vývoj zahradních jezírek neustále pokračuje kupředu. Aktuálně jsou trendem v oblasti zahradních jezírek přírodní bazény. Přírodní bazény spojují vlastnosti klasického bazénu a přírodního jezírka. Ve výsledku si přírodní bazény berou od klasického bazénu tvar, konstrukci a techniku, od jezírek získávají estetiku, princip čištění a filozofii přírodní a čisté vody s minimálními náklady na provoz.

Původní koupací jezírka byla vybudována na principu přírodního čištění, kvalitu vody ale ovlivňovalo mnoho faktorů. Přírodní bazény, jsou naopak výsledkem propracovaného technického řešení, které aktivně čistí vodu.

Součástí přírodního bazénu je oběhové čerpadlo, které zajišťuje, že voda nestojí. Filtr pak zachycuje veškeré drobné i velké nečistoty. Průtoková lampa s UV paprsky se stará o likvidaci bakterií a virů, řas a sinic. Vzduchování zajišťuje správné PH a dostatek kyslíku. O zachycení přebytečného fosforu se starají fosfátové filtry.

Konstrukce přírodního bazénu, je podobná konstrukci klasického bazénu. Základem je pevný betonový nebo plastový skelet, který je izolován velice pečlivě položenou jezírkovou fólií. Ta je k dostání v široké škále barev a typů. Používají se především fólie z měkčeného PVC, polyetylenu a kaučuku.

Zdroj: http://www.dumabyt.cz/rubriky/zahrada/odpocinek-na-zahrade/krizeni-jezirka-a-bazenu-spojuje-to-nejlepsi-z-obou_22206.html