Moderní videotelefony pro každou domácnost

Videotelefony místo klasického zvonku, najdeme u dveří stále častěji. Především novostavby preferují videotelefony a to nejenom z estetického důvodu, ale také kvůli bezpečnosti a jednoduchosti zapojení, včetně komunikace např. s otevíráním branky či brány.

Princip videotelefonů je jednoduchý. U dveří se nachází kamerová jednotka. Když na vás zazvoní návštěva, tak se aktivuje vnitřní jednotka s LCD displejem a vy vidíte osoby stojící před kamerovou jednotkou. Můžete s nimi komunikovat a případně jim dveře, či branku. Videotelefon tak poskytuje mnohem větší bezpečí i dětem. Ty nemusí vpustit nikoho cizího do domuStačí s nimi komunikovat přes videotelefon a případně je ihned odmítnout. Stačí sledovat televizní noviny, kde se velmi často mluví i o okradení seniorů, přitom videotelefon by tomu mohl v mnoha případech zabránit.

Použitelnost videotelefonu je i v noci. Každá kamerová jednotka by měla mít přísvit kamery do tmy. Není to ale standardem. Je dobré se na to informovat před koupí u konkrétního výrobce.

Další výhodou je možnost napojení videotelefonu na dveřní zámek – můžete tak ovládat otevírání vstupní branky nebo pojezd brány. Z pohodlí domova tak můžete vpustit vítanou návštěvu na váš pozemek a nemusíte chodit a otevírat jim sami. Nebo naopak nevítanou návštěvu můžete lehce odmítnout.

Zdroj: http://www.portal-bydleni.cz/moderni-videotelefony-pro-kazdou-domacnost/