Problémy s vlhkostí zdiva trápí čím dál více vlastníků nemovitostí

Na jaře a v létě se nemovitosti prodávají nejlépe, neboť nejsou patrné žádné zásadní nedostatky.

S příchodem podzimu ale nastává střet s realitou. Vynoří se závady, které vám zamotají hlavu na několik měsíců, zajisté koupi prodraží a můžou spustit i zdravotní obtíže.

V první řadě se jedná o vlhnutí zdiva.

Je s podivem, že tímto neduhem netrpí jen starší domy, ale trpí jím čím dál více luxusně vyhlížejících novostaveb.

Jestliže se jedná o starší dům, je potřeba s vlhkým zdivem počítat ve více než polovině případů.

Stane se, že vás chytí za srdce dům v krásném klidném prostředí a se vzrostlou zahradou. Časem zjistíte, že vám původní majitelé spoustu závad neprozradili a koupě nebyl až tak výhodná. Všichni však víme, že staré domy mají své neduhy. Musíme se s podivným  charakterem původních majitelů smířit a pustit se do práce.

S pocitem údivu, bezmoci a vzteku však sledujeme drzost prodejců nových domů, kvůli kterým si často lidé berou hypotéku. Hydroizolace nebyla provedena správně a není  funkční. Po nějaké době si obyvatelé všimnou rosících se oken, plísně na povrchu stěn a rámů oken. Nejčastějším doporučením k odstranění těchto komplikací je časté a řádné větrání.

Problém se tím ovšem nevyřeší.  Majitelé se tedy pokoušejí o reklamaci. Nesolidní developeři prodlužují  spory zamítáním reklamací, až vyprší záruční lhůta.  Pak už spousta lidí na záležitost rezignuje a snaží se o nápravu vlastními silami.

Pokud se prokáže, že na vině zvýšené vlhkosti je opravdu vzlínající voda, je možné opravit tuto závadu injektáží.

Je to metoda, která je v současnosti velmi populární, protože je mimořádně spolehlivá. Krémová injektáž nahrazuje metodu podřezání zdiva. Krém na bázi silan-siloxanů se vpravuje do připravených malých vrtů. Ten se pak během měsíce absorbuje do okolního zdiva a vytvoří nepropustnou bariéru.

Existují obchody, které nabízí prostředky k injektáži svépomocí. Tento způsob rozhodně nedoporučujeme, neodborný zásah by mohl stavbu ještě více poškodit. Obraťte se na renomovanou firmu, která má zkušenosti se sanací zdiva.

Vynaložené prostředky se vám mnohonásobně vrátí.