Rozkvetlý jarní záhon musíte připravit už na podzim

Každý zahrádkář touží mít na jaře krásně provoněnou zahradu plnou rozkvetlých tulipánů, narcisů a dalších květin. Na tom je ale nutné zapracovat již teď.
Cibuloviny ať už v květináčích či na záhonech nesnáší přílišné mokro. Těžké půdy je nutné prokypřit, jílovité půdy je dobré doplnit o drenáž ze štěrků nebo malých kamínků. Lehkou půdu, která neobsahuje moc živin, je dobré opatřit kompostem nebo zahradnickým substrátem.
Pokud jde o sázení, je dobré sázet cibulky do správné hloubky. Menší hloubka platí pro písčité lehčí půdy, v těžších byste cibulku měli dát ještě hlouběji. Na jedno místo by se neměla sázet jen jedna cibulka, osamělé rostliny nevypadají dobře, lepší je sázet na jedno místo více cibulek, protože skupiny rostlin vypadají lépe.
Cibulky většinou postupně zapadají čím dál hlouběji do země. Proto je dobré je každý rok vyndat, a když přijde čas, opět je vysadit. Bojíte-li se, že už je v zemi nenajdete, využijte speciálních výsadbových košíčků, které najdete v každém lepším obchodě se zahradnickými potřebami, s nimiž můžete cibulky do země vložit. Velmi efektně bude vypadat také výsadba přímo do trávníku.

Zdroj: http://www.denik.cz/zahrada/rozkvetly-jarni-zahon-musite-pripravit-uz-na-podzim-20150922.html