Střechy

Střecha prý dělá dům. Stejně tak jako už děti v mateřských školách kreslí dům zásadně s červenou šikmou střechou. Střecha je opravdu nezbytnou součástí vašeho obydlí a zaslouží si kvalitní provedení i materiál. Vzhledem k naší zeměpisné šířce s velmi proměnlivým počasím srážky, sněhem i letním sluncem, je pro naši oblast nejtypičtější střecha šikmá. V jiných krajinách, kde je horko naopak vidíme druhý typ, rovnou střechu. Střechy mohou charakterizovat jednotlivá města nebo i celou zemi např. město bílých střech (Gjirokaster, Albánie) nebo město červených střech (Graz, Rakousko).

Základem šikmé střechy je krov (nosná konstrukce) a střešní krytina. Každá moderní firma by vám měla vyhotovit projekt v 3D. Firma Novák používá nejnovější software Sema, který velmi rychle vyprodukuje finální podobu vaší střechy na základě vašich požadavků.  Co se týče materiálů na střešní krytinu, tak si můžete vybírat z betonových nebo pálených tašek, vláknocementových nebo plechových materiálů, asfaltových pásů nebo PVC folií.  Nejčastěji se na šikmé střechy používají betonové nebo pálené tašky, které u nás mají tradici. Vláknocementové se vyznačují vysokou odolností stejně tak jako asfaltové šindele a také výrazně sníží celkový rozpočet. Přestože jsou šikmé střechy momentálně nejoblíbenější, střechy Novák pokrývají také střechy ploché, které mají na trhu stále své místo.

www.strechy-novak.cz

Kromě konstrukčních prvků střechy na klíč, o kterých jsme si již zmiňovali, si můžete vybírat mnoho dalších doplňků, jako jsou střešní okna od firmy Velux nebo Prima Fenestra, nebo světlovody, které rozjasní temné místa vašeho obydlí. Výroba pergol se stala logickým doplňkem v souvislosti s výrobou a montáží krovů. Jde o několik preddefinovaných typů, které jsou k Vám dodány jako stavebnice. Je tady také možnost montáže zručnými pracovníky. Dodávají také zahradní domky, altánky nebo chaty.

www.strechy-novak.cz