Venkovní bazén

Pokud žijete v rodinném domě a vlastníte i zahradu, jistě vás už několikrát v létě přepadla myšlenka na koupi bazénu. Vidina třpytivé hladiny a možnosti osvěžit se doslova kdykoli je opravdu lákavá a není divu, že jí podléhá čím dál tím víc lidí. Venkovní bazény jsou totiž velice dostupnou variantou zahradní rekreace a obzvlášť pro rodiny s dětmi začínají být téměř nezbytností.

Pod pojmem venkovní bazén si každý představí bazén pod širým nebem, do této kategorie patří nadzemní bazény z PVC s pevnou i nafukovací konstrukcí, dále plastové bazény, které mohou být zapuštěné i nadzemní. Venkovní bazény se vyznačují zejména širokou možností výběru z mnoha typů konstrukce a materiálů, takže je opravdu jen na vás, abyste si zvolili pro vás nejvhodnější a nepřijatelnější bazén.

Typ venkovního bazénu zvolte nejen s ohledem na cenu, ale zejména dle množství času, které budete v bazénu trávit, dispozic zahrady, ale i toho, zda chcete bazén na zimu demontovat. Důležitým vodítkem je také životnost bazénu, ta se pohybuje od několika let u nafukovacích konstrukcí až k desetiletím u zapuštěných plastových bazénů. Stabilnější bazény bývají náročnější na rovnost terénu, pokud zvolíte tuto variantu, připravte se tedy na možné zásahy do vaší zahrady.

Venkovní bazén vám nabízí možnost příjemných letních dní strávených na zahradě, musíte se mu však odvděčit náležitou péčí o kvalitu vody. Za tímto účelem je vhodné jak chemické ošetření chlórem, tak i filtrace, buď kartušová, nebo písková.