Zabezpečení chaty před zimou

Chaty mají v Čechách dlouhou tradici. Věnujeme jim velkou péči a starost. Po ukončení letní sezony je nutné rekreační objekt dobře zabezpečit a to hlavně před nechtěnými návštěvníky. Podle statistik pojišťoven největší škody na rekreačních objektech nezpůsobí přírodní živly, ale zloději a vandalové. Nejčastěji dochází ke krádežím zahradní techniky, poničení oken a dveří, krádeži vybavení chaty.

Majitelé rekreačních objektů by měli už na podzim zvážit, jak svůj majetek na zimu zajistit. Přičemž investice do zabezpečení by měly odpovídat hodnotě nemovitosti a jejího vybavení.

Zabezpečte si rekreační objekt certifikovanými mechanickými zábrannými prostředky (dokonalý bezpečnostní zámkový systém, odolné dveře, mříže, uzamykatelné okenice). Věnujte pozornost zejména stavebním otvorům (vstupní dveře, okna, verandy). Pro vyšší standard ochrany využije elektronickou ochranu, případně připojení objektu na pult centralizované ochrany.

Objekt mějte správně pojištěný nejen proti krádeži, ale i proti požáru. Nechlubte se před neznámými lidmi majetkem uloženým v objektu. Cennější věci rozhodně nenechávejte přes zimu v rekreačním objektu, ale odvezte je do bezpečí! Při  pobytu  na chatě si  všímejte pohybu neznámých  osob  a  aut. Rekreační objekt nepravidelně navštěvujte i v zimě. Uklizený sníh budí zdání neustálé kontroly.

Nepodceňujte dobré sousedské vztahy. Pokud si sousedé dokáží během nepravidelných návštěv rekreační oblasti v zimních měsících vzájemně vypomoci např. odklizením sněhu nebo upozorněním na neznámé osoby zdržující se v okolí nemovitostí, je z poloviny vyhráno.

Zdroj: http://www.lepebydlet.cz/zabezpeceni-chaty-pred-zimou