Bazény se slanou vodou jsou čím dál populárnější

Proč slaná voda?

Možná nevíte, proč byste si měli do bazénu dávat slanou vodu namísto sladké. Jaké jsou výhody? V podstatě jsou tytéž jako při koupání k moři. Slaná voda má prokazatelně příznivé účinky při určitých kožních onemocněních. Má antiseptické účinky a navíc nemá žádný zápach. Někteří lidé jsou alergičtí na chlor, takže se nemohou koupat v běžných bazénech – ale slaná voda jim nijak nevadí, protože se do ní chlór nepřidává. Tip pro Vás: Pečujte o své vlasy s kvalitní kosmetikou od Avon.

Snazší údržba bazénu

Slaná voda je výhodnější i proto, že bazén se s ní mnohem snadněji udržuje. Sůl má totiž tu úžasnou vlastnost, že zabraňuje růstu řas a množení bakterií – takže slaná voda v bazénu vám nezezelená, jak se to často děje s běžnou vodou v bazénech. Úžasné také je, že do bazénu se slanou vodou nemusíte přidávat chlor – sůl totiž působí velmi podobně a udržuje vodu čistou. Jak už jsme naznačili výše, i díky tomu slaná voda v bazénu nijak nezapáchá. A navíc je i z těchto důvodů bazén se slanou vodou ekologičtější a mnohem šetrnější k životnímu prostředí.

Jak si udělat slanou vodu?

Máte bazén, je napuštěný sladkou vodou, ale přijde vám, že přechod na slanou vodu by pro vás mohl být zajímavější alternativou? V tom případě máte volnou cestu. Příprava vhodné slané vody v bazénu není nijak složitým procesem. A skvělé je, že stávající vodu nemusíte vypouštět – jen ji „osolíte“. To můžete udělat skutečně pouhým nasypáním vhodného množství soli do bazénu, přičemž množství závisí na objemu vody v bazénu.

Salinizace bazénu

Mnohem lepším a účinnějším způsobem, jak získat slanou vodu v bazénu, je ale pořízení si takzvané salinizační jednotky. Jedná se o speciální zařízení, které se stará o úpravu vody v bazénu s pomocí soli. Pokud bazén teprve budujete, je výhodné tuto technologii zabudovat ke všem ostatním. Pakliže už bazén máte, je potřeba salinizaci ještě dodat a připojit. Instalace není až tak složitá a dost možná to zvládnete i sami (pokud ne, pomůže vám profesionální technik). Ani cena salinizační technologie nemusí být příliš vysoká – pořídit si tuto jednotku můžete již za několik tisíc korun.

Pozor na sůl

Než se do toho s nadšením pustíte, dáme vám do začátku ještě jedno varování. Váš bazén musí soli odolat. Není stejná jako chlor a je mnohem agresivnější. Takže se může stát, že pokud máte levný a nevhodný typ bazénu, sůl naruší jeho stěny, příslušenství a poškodí ostatní používané technologie. Ujistěte se tedy, že sůl mu nebude vadit – a teprve poté začněte.

Přečtěte si také Bazény s protiproudem – pro koho se hodí? nebo Jak zakrýt bazén a uchovat vodu v čistotě

Fotografie